top of page
Foto-06.jpg

Treatment of Remembering

Tři performerky podstupují společně s diváky proceduru Treatment of Remembering (Procedura rozpomínání) v čase, kdy člověkem vyčerpaná příroda již neexistuje. V poetických tanečních obrazech upadají do stavu rozpomínání se na přírodu ve vyprázdněném časoprostoru. Skrze umělou napodobeninu světa, která vytlačila svět reálný, upozorňují na stále větší nahrazování přírodního prostředí za arteficiální produkty lidské činnosti. Probouzením vzpomínek na dávno zapomenuté prožitky se v rámci procedury Treatment of Remembering obrací pozornost k jedinečnosti tělesných a emocionálních zážitků s přírodou spjatých. Citlivost sound designu a autorské hudby spolu s extrémními světelnými atmosférami umocňují intenzitu smyslového vnímání a dotváří tak dílo naplněné neustálou vibrací vzniku a zániku. Z uměle vytvořených atmosfér klidu však na povrch vyvěrá silné znepokojení, které tak vybízí diváka k reflexi svého vztahu k životnímu prostředí.


„Představte si, že dýcháte.“

Představení Treatment of Remembering je možné uvést i v exteriéru (parky, zámecké zahrady).


Koncept: Johana Pocková
Režie: Sabina Bočková, Johana Pocková
Tvorba: interpretace: Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotova-Mikshina
Hudba: Lukáš Palán
Sound design: Jakub Štourač
Scénografie: Denisa Švachová
Light design: Michal Horáček

Produkce: POCKetART z.s.

Koprodukce: Ponec – divadlo pro tanec, Tanec Praha z. ú

Finančně podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hl.m.Prahy

Podpořili: BAZAAR festival, REZI.DANCE Komařice, Moving Station Plzeň, Švestkový dvůr Malovice – divadlo CONTINUO

Recenze:

…„Jak se ukázalo na této aktuální premiéře, autorský tandem zůstává funkční. Neopustil svou osobitou cestičku choreografického stylu založeného na rytmizaci pohybové exprese a imaginativním sdílení individuálních impresivních vjemů, který je ukázkovým příkladem možné současné podoby středoevropského proudu výrazového tance na východ od ráje v paralelním vesmíru německého tanztheatru.“ …“ Je možné, že právě toto snad pro český současný tanec konečně znamená překročení prokletí vlastního stínu z druhé poloviny 20. století.“… Choreografie Treatment of Remembering se nevydává cestou angažované a křičící provokace, spíše nutí k hlubšímu zamyšlení. Tomu odpovídá i její meditativní plynutí využívající pohybový minimalismus, který ztvárňuje průběh procesu vzpomínání a ostře kontrastuje s rytmickou expresivitou demonstrující sílu důležitosti vybraných vzpomínek.

…“ Imaginace nejsou popisné, ovšem nejsou ani přímo abstraktní, jejich exprese je daná dynamikou představení. Konkrétnost v nich nakonec vyvolává až slovo, ve finále prohlubující katarzi díla a tím posilující emocionální dozvuk celé jevištní akce. A to jak u protagonistů, tak u diváků.“ (Zuzana Smugalová, Taneční aktuality, 20.10.2020)

Odkaz: https://www.tanecniaktuality.cz/recenze/expresivni-imaginace-treatment-of-remembering

…„Už jen odvaha vpustit svou nerozkoukanou premiéru do nouzového stavu svědčí o jistotě a přesvědčení, že tento projekt bude mít potenciál. Téma rozpomínání se na zničenou a už dávno zapomenutou ryzí přírodu zní více než aktuálně.“ ...“ Dobře fungující sterilní minimalistická scénografie společně s autorskou hudbou, jemným sound designem a světelným designem, vykouzlily společnými silami stav beztíže.“ (Natálie Paulasová, Opera+, 10.10.2020)

Odkaz: https://operaplus.cz/terapie-rozpominanim/?fbclid=IwAR31JPAbHlmpGGt7bug2zhrX4Z9B_h3BQ0B62SqpGsLFY8LwsMaASK7TLU0

Další recenze:

https://www.tanecniaktuality.cz/en/emerging-critics/all-are-gone?fbclid=IwAR30G9DVioylgpKHzmxHljH9lr9ynZJhtcgi45Jl8emIVDNSW_zzBBvE6Xg  

(Marianna Panourgia, Taneční aktuality, 10.11.2021)

Teaser

Pátek

28/1

20:00

Rezervace-02.png
bottom of page