top of page
Folds_of_touch.jpg

Ve čtvrtek 28.4. 2021 uvede soubor POCKETART taneční film choreografky Johany Pockové - Folds of Touch. Na jednom jevišti budou zachyceny 4 profesionální tanečnice, osmiletá dívka a devadesátiletá babička.

 

Odkaz na film zpřístupníme v den a čas vysílání premiéry: 28.4. 20:00 zde:  https://vimeo.com/535839655 

Sledujte událost na Facebooku zde

TANEC Z GAUČE: Odkaz na článek zde

FOLDS OF TOUCH / Záhyby doteku

 

Taneční film FOLDS OF TOUCH (Záhyby doteku) vychází z představení Plné sklady citů, které je mezigeneračním experimentem zkoumajícím aspekty ženství inspirované autentickými životními vzpomínkami staré paní (babičky choreografky). Kamera zachycuje čtyři profesionální tanečnice, osmiletou dívku a devadesátiletou babičku na jevišti. Kamera snímá představení dokumentárně v reálném čase jeho průběhu, přesto nevzniká dokumentární, ale samostatný fiktivní film.

Příroda nás obdařila city, plnými sklady citů, ale někdy chybí kupec. Chceme věčně milovat, „chodit po vzduchu“. Jsme vášnivé loutky, avšak máme lstivé choutky. Nekonečný závod tužeb a snů. Naší zbraní je něha. Naivita kamenem úrazu. Potácíme se mezi chvílemi jistot, sebejistot a pochyb, úplné ztracenosti. Noříme se do svých pocitů. Chceme je pak sdílet a rozebírat v kruhu důvěrnic. Potom probrat jejich názory ještě v menším kruhu důvěrnic a nakonec zjistíme, že si stejně poradíme nejlépe samy. Mladí touží, staří vzpomíná.

Koncept a choreografie: Johana Pocková
Kamera a střih: Barbora Johansson
Hudba: Martin Tvrdý
Interpretace: Jaroslava Pocková, Matilda Maio, Sabina Bočková, Inga Zotova-Mikshina, Pavla Vařáková, Barbora Rokoszová, Roman Zotov-Mikshin
Light design: Robert Štěpánek
Světla: Karlos Šimek
Poděkování: Daria Chernyak

Produkce: POCKetART z.s.

Finančně podpořili: Magistrát hl.m.Prahy, Ministerstvo kultury ČR

Podpořili: Venuše ve Švehlovce, Ostružina z.s., Barbora Johansson MUVJU

Recenze:

„Taneční film Folds of Touch přináší vzpomínkový příběh choreografčiny babičky doplněný dynamickými tanečními scénami. Kamerové záběry s důrazem na detail umožňují divákovi ponořit se do imaginárního světa vlastních vzpomínek a pocitů. Interpretky precizním tanečním i hereckým provedením demonstrují v jednotlivých tanečních obrazech sdílené city a emoce. Babička, holčička i mladé tanečnice odrážejí v tvářích, pohybech i gestech specifickou životní zkušenost své generace.“

(Marie Kobrlová, Taneční aktuality, 12.5.2021)

Odkaz: https://www.tanecniaktuality.cz/recenze/folds-of-touch-kdyz-mladi-touzi-a-stari-vzpomina

Teaser

Taneční film - Folds of Touch

bottom of page